Karatay diyeti yorumları

Karatay diyeti adıyla son günlerde adından sıkça söz ettiren Pro. Dr, K, Canan EFENDİGİL KARATAY Yarım asırlık çalışmalarını bir çok ülkede yaparak karatay diyeti kitabını yayınladı. Türk sofrası ve damak tadı gözardı edilmeden bizlere en uygun şekilde karatay diyeti hazırlandı. Prof. KARATAY Yaptığı çalışmalar neticesinde hazırladığı karatay diyet listesi ile kilo vererek zayıflamanın yüzde yüz oranında olabileceğini söylüyor. Karatay diyeti kitabı sayesinde Zayıflama ile ilgili olarak bilinen yanlışların ve sebep olduğu hastalıklardan kaçonmanın yollarını anlatıyor. Karatay diyeti alışılagelmiş diyet listeleri gibi belirli ölçüler dahilinde değil kendi mutfağımız ve beslenme alışkanlıklarımızla doğru şekilde beslenmenin anayasasını tekrar yazıyor.

Kilo verip daha sağlıklı bir yaşam sürmek ve aynı zamanda strese girmek istemiyorsanız kesinlikle Prof. karatay tarafından hazırlanan karatay diyetiyle birlikte diyet yapmanın anayasası ve doğrularını tekrar öğrenmeiniz mümkün. Karatay diyeti kitabı ile Diyet hakkında bildiklerinizi unutarak yeniden doğru bir şekilde kilo verme ve diyet yaparken stres yaşama gibi sorunlardan uzak kalmak mümkün.

Karatay diyet kitabi ile birlikte vücut enerjiniz hiç düşmeyecek metabolizma hızı daha düzenli olacak bu şekilde hastalıklara yakalanmadan en iyi şekilde fazla kilolarınızdan kurtulma imkanı bulacaksınız. Karatay diyeti kitabı ile ilgili olarak diyet ve diyet ürünleri sektörü kendisini gözden geçirmeli ve halkın sağlğının söz konusu olduğu durumlarda kendilerini kontrol etmeleri gerekliliğini hatırlatacaktır.

Prof. Dr. Karatay, kendi adını verdiği bu diyetin eksiksiz uygulanması durumunda başarı şansının yüzde 100’e yakın olduğunu vurguluyor. Kitabında hem zayıflama konusunda doğru bilinen yanlışları anlatıyor hem de kronik hastalıklardan korunmanın basit formülünü açıklıyor.

Yıllardır yasaklanan sağlıklı gıdaları da (kırmızı et, balık, süt, peynir, yoğurt, tereyağı, yumurta, pastırma, kuru fasulye ve turşu, sebze ve meyve, kuruyemişler) bilimsel gerçeklerle serbest bırakıyor.

Karatay Kitabın bölümleri

1. Karatay Diyeti ile genç kal uzun yaşa
2. Neden spor yapmadan sağlıklı yaşanmaz?
3. Bütün yağlar zararlı mı?
4. Her gün iki yumurta
5. Kolesterol terörü
6. Kırmızı et sağlıklıdır
7. Fındık, fıstık çıtır çıtır, hem kan yapar, hem ısıtır
8. Efsane diyetler
9. Bir haftalık örnek mönü
10. Pratik yemek tarifleri
11. Karatay Diyeti’nin özeti
12. Karatay Diyeti’ni uygulayanlar ne diyor?

Karatay Diyeti
Prof. Dr. M. Canan Efendigil Karatay


Etiket: , , ,

Yorum (2)

 • northern61
  22 Aralık 2011 at 11:02 |

  merhabalar

  Karatay diyetine başlayalı yaklaşık 1 ay oldu 95 kg dan 85 kg indim açlık ve tatlı istegim yok oldu bu şifreden sonra şişman kalan insanların kendilerini sorgulaması lazım çok teşekkürler Canan Hocaya

 • hatice
  15 Nisan 2012 at 20:59 |

  20 günde 2 kg verdim ama çok dikkat etmedim. 5-6 gün 1 saat yürüdüm.tatlı varsa 1 dilim hamur işleri yarım, tadımlık yedim,fındık fıstık çok yedim, sadece sabahları. ama doğallığına bile dikkat etmedim. Gerçekten acıkmıyorsunuz ve kendinizi iyi hissediyorsunuz.

  SPOR YAPAMAYANLARA TAVSİYEM: evde yerimde sayarak 1 saat yürüyorum, elimde de kumanda zapping yapıyorum ya da sevdiğim bir diziyi izliyorum. İlk zamanlarda ilk 5-10 dakika sıkılıyorsunuz ama sonra 2 saat de yürüseniz anlamıyorsunuz. Çok faydasını görüyorum. 10 günde daha fit görünmeye başlıyorsunuz.Kendinizi çok iyi hissediyorsunuz. Diyet yapmasam da spor olsun diye yapmaya çalışıyorum hergün. Benim de evde çoluk çocuk var. Evden çıkamayanlar için çok iyi oluyor. Yürüyüş yapmayı çok severim, ama çocuktan sonra biliyorsunuz zor oluyor. Önce yürüyüş bandı mı alsam dedim. Ama bu yöntemi keşfettikten sonra herkese tavsiye ediyorum. Hem yer de kaplamıyor, elektrik gitmiyor, her yerde her zaman yapabiliyorsunuz.

Yorum Yap / Soru Sor