Karın yağlarını eritme

Zayıflamak farklı; bölgesel zayıflama ise farklı bir konu olarak ele alınmalıdır. Bölgesel zayıflamada, karın yağlarını yakmanın yollarından sizlere bahsedeceğimiz bu yazımızda, bölgesel zayıflamadan maksimum şekilde yararlanmanızı sağlamaya çalışacağız. Karın yağlarını yakmanın yolları arasında, sağlıklı zayıflama egzersizleri ile birlikte, iyi zayıflama diyetlerinden yararlanmanın gerekliliği unutulmamalıdır. Karın yağlarını yakmanın yollarından kısaca söz edecek olursak:
Karın yağlarını yakmanın yolları arasında ilk olarak kahvaltıdan söz edeceğiz… Kahvaltıda, ya tam taneli tahıl tüketimi, ya da şekersiz yulaf ezmesinden yararlanmalısınız. Tam taneli tahıl tüketimi gerçekleştirecekseniz, bunun zengin bir karbonhidrat kaynağı olduğunu bilmelisiniz. Tam taneli tahıl tüketimi gerçekleştirecekseniz, içerisinde sadece 2.5 gram yağ bulunmasına dikkat etmelisiniz; ve bir porsiyondan fazla tüketmemelisiniz… Yulaf ezmesi ise, karın yağlarını yakmanın yolları arasında tercih edilecek besin kaynağı ise, şekersiz tüketilmelidir…

Karın yağlarını yakmanın yollarından bir diğeri de, yağsız ve şekersiz besinler tüketmeye alışmaktır. Karın yağlarını yakmanın yollarından bir tanesi, akşamları geç saatte yemek yemekten kaçınmak iken; karın yağlarını yakmanın yollarından bir diğeri de, küçük porsiyonlar halinde sebze ve meyve tüketimini alışkanlık haline getirmek gerektiğidir.
Karın yağlarını yakmanın yollarından bir diğeri de, bölgesel zayıflama için; ve sağlıklı zayıflama için, az fakat sık yemek yenilmesinin gerekliliğidir. Karın yağlarını yakmanın yolları arasında, taze meyveler tüketmek, çiğ sebze yemek; ve fındık tüketmek gibi sağlıklı besinler ile aranızın iyi olması da yer almaktadır. Bu tür besinler, karın tokluğu yaratırken, metabolizma hızını da arttıracaktır…
Karın yağlarını yakmanın yollarından biri de, gerek bölgesel zayıflamada, gerekse de sağlıklı zayıflamada geçerli olan, abur cubur tüketiminden kaçınılması gerektiğidir. Abur cubur tüketimi ile, besin değeri düşük olan gıdalar tüketilmektedir; bu durum ise, kan şekerinin yükselmesine, çabuk acıkmaya; ve, vücuttaki yağların yakılmasının engellenmesine neden olmaktadır.
Karın yağlarını yakmanın yollarından bir başkası ise, yumurta tüketiminde, sadece yumurtanın sarısını yemenin gerekliliğidir. Yumurtanın sarısındaki protein değeri yüksektir; ve protein, size tokluk hissi vererek, tokluk hissinizin artmasına yardımcı olacaktır.
Karın yağlarını yakmanın yollarından bir başkası da, bölgesel zayıflamayı gerçekleştirmek isteyen kişinin, kendisi için zağlıklı olan zayıflama egzersizlerinden birini seçmesi; ve bu zayıflama egzersizini iki günde bir uygulamasıdır. Bu sayede, kasların dinlenmesi sağlanacaktır; fakat, bölgesel zayıflama için sadeceegzersizin yeterli olmadığını, bunun yanında, zayıflama diyetlerinden bir tanesinin de uygulanmasının gerekliliğini unutmamak gerekmektedir.
Karın yağlarını yakmanın yollarından bir başkası da, sürekli hareket halinde olmanın gerekliliğidir. Karın kaslarını çalıştıracak zayıflama egzersizleri ile, bölgesel zayıflamadan etkin sonuç alabilirsiniz…


Etiket: , , , ,

Yorum (1)

  • sisman
    12 Ocak 2012 at 10:01 |

    teşekkürler..inşallah yağlarım erir…)

Yorum Yap / Soru Sor